מידעון רבעון שלישי 2017


דבר הועד המנהל
שלום לכולם, חודשים ספטמבר ואוקטובר חלפו להם ועמם החגים. הגיע הזמן לחזור לאט אל השגרה. אנו רוצים לאחל חזרה נעימה אל ספסל הלימודים לתלמידי בתי-הספר ולסטודנטים, לכל המורים והמרצים. אז מה היה לנו ברבעון שחלף ומה מתוכנן בהמשך? על כך תוכלו לקרוא במידעון הנוכחי.


חודש המודעות ללקויות למידה

באוקטובר 2017 ציינו את חודש המודעות ללקויות למידה. במסגרת החודש קיימנו מספר פעילויות שמטרתן היתה העלאת נושא המודעות ללקויות למידה ולהפרעות קשב בקרב הציבור. בין הפעילויות שהתקיימו:

  • תחרות ציורים נושאת פרסים בה השתתפו ילדים עם לקויות למידה והפרעות קשב, אשר שלחו לנו ציורים מקסימים וגם הסבירו לנו בצורה מרגשת כיצד האומנות עוזרת להם להתמודד עם לקויות הלמידה שלהם. ניתן לראות את התמונות הזוכות, הסברי הילדים ומה חשבו השופטות שלנו, בקישור הבא

 
השתלמויות, כנסים ומפגשי חברים
בחודשים האחרונים קיימנו מספר השתלמויות, כנסים ומפגשי חברים. נשמח לשתף אתכם בפרטי השתלמויות שהסתיימו וכן השתלמויות עתידיות.
השתלמות אסטרטגיות למידה עם הגב' ציפי משולם: התקיימה בתאריכים: 5.9.17, 12.9.17, 17.9.17 באוניברסיטת תל אביב. ההשתלמות עסקה בהקניית אסטרטגיות למידה והוראה בקריאה ובכתיבה, הכנה למבחנים וניהול זמן. 
השתלמות מת"ל עם ד"ר ענבל חת מהמרכז הארצי לבחינות והערכה: ההשתלמות עסקה הן בהקניית רקע תיאורטי על הערכת תפקודי למידה באמצעות מת"ל והן בהתנסות מעשית של המשתתפים בתהליך גיבוש האבחנה. במהלך ההשתלמות התנסו המשתתפים בגיבוש אבחנה ובמתן תנאים מותאמים בבחינות.  


במפגש חברים בנושא ביטוח ותכנית "מלקויות ללמידה" שהתקיים בתאריך 4.9.17 ארחנו שוב את ד"ר אילנה בן-דרור בהרצאתה המעניינת והמלמדת שעסקה בעיקרי התביעה המשפטית שהוגשה בבית משפט השלום בחיפה, המסקנות הרלבנטיות לעבודה הקלינית ולגבולות המקצוע. הגב' טל איש שלום, מדריכה במחוז חיפה באגף ללקויות למידה והפרעות קשב, הרצתה אצלנו גם היא בפעם השנייה, הפעם, בנושא "מלקויות ללמידה"- התכנית המערכתית של משרד החינוך לטיפול בתלמידים עם לקות למידה והפרעת קשב.

ומה בהמשך?

כנס תעסוקה 17.12: חשיפה למגוון אפשרויות התעסוקה בתחום לקויות הלמידה וכן מתן הזדמנות לסטודנטים ובוגרים ללמוד מהידע והניסיון של בוגרים מנוסים יותר, על מנת לתכנן את אופן ההשתלבות במעגלי העבודה לאחר סיום לימודי התואר. פרטים נוספים והרשמה לכנס בקישור.

השתלמויות BRC בצפון: בעקבות הצלחת ההשתלמות הקודמת שנערכה בתל אביב ופניות של חברים, אנו פותחים השתלמות נוספת בחיפה שתתקיים בתאריכים: 8/1/18, 5/2/18, 19/2/18. להרשמה ומידע נוסף לחצו כאן.

ההרשמה לחברות באגד"ל - 2018
לכל המומחים והמומחיות ללקויות למידה מהרו להירשם לחברות בעמותת אגד"ל, זהו הזמן!
לרישום לחצו כאן

ביטוח מקצועי

עמותת אגד״ל שמחה להזכיר על קיומו של הסכם עם סוכנות הביטוח רפופורט-מדנס בנושא ביטוח אחריות מקצועית למאבחנים ומטפלים – המיועד לחברים באגד"ל. הפוליסה מכסה גם נזקים תאונתיים במקום עבודתכם. הסכם זה נערך לאחר שנבדקו מספר אפשרויות מול מספר חברות ביטוח, ולאחר שהתייעצנו עם עורכי דין ומומחים בנושא.

כדאי לדעת, ביטוח אחריות מקצועית מכסה מקרים בהם מוגשת תביעה כלשהי בעקבות נזק שנגרם על ידי המומחה ללקויות למידה לאדם שלישי (למשל, תלמיד שהגיע לאבחון או לטיפול). איננו חושבים על כך, וברור לכולנו שטובת הילד עומדת לנגד עינינו. יחד עם זאת, הורים לא תמיד מסכימים עמנו ובעקבות כך אנו עשויים להיות חשופים לתביעת רשלנות מקצועית.
הביטוח מהווה רשת ביטחון שהיא רלוונטית לכל אחד ואחד מאתנו, בין אם הוא שכיר ובין אם עצמאי. קחו בחשבון, כי גם אם הנכם שכירים אינכם בהכרח מוגנים מפני תביעת רשלנות מקצועית. זוהי אחריותכם לוודא שמקום עבודתכם מגן מפני תביעות אישיות. אם הנכם עצמאיים, על אחת כמה וכמה כשאין גב ביטוחי, ההמלצה היא ככלל לא להתחיל לעבוד בהעדר כיסוי ביטוחי!
אנחנו מבקשים להדגיש – ההצטרפות להסכם הביטוח הינה אישית וולנטרית. גם מאבחנים שאינם חברי אגד"ל יכולים להצטרף להסכם הביטוח, חשוב לברר את התנאים עבור מי שאינו חבר!
פרטים נוספים על פוליסת הביטוח ניתן למצוא כאן. במידה ותרצו שאיש קשר מטעם סוכנות הביטוח ייצור עמכם קשר, יש להירשם כאן.  

 

פינת הטיפים

1. אתר הכתבה: http://www.hachtava.co.il/
2. תפוס ת'מספר: משחק מחשב חינמי ללימוד העקרונות הבסיסיים של חשבון ותפיסת מספרים, תוכנן במיוחד כדי לסייע גם לילדים עם לקויות למידה בחשבון ע"י כך שיחזק את המנגנונים הקוגניטיביים שאחראים על עיבוד מספרים.
(בין יוצרי המשחק ד"ר דרור דותן חבר אגד"ל)
http://www.attrape-nombres.com/an/home.php?lang=he

 
יש לכם טיפים נוספים שתרצו לחלוק עם החברים? כתבו לנו!
 
 
דף הבית טלפוןפייסבוק