מידעון רבעון ראשון 2017דבר הועד המנהל
שלום לכם,
עוד שנה חלפה ואנו עומדים בפתחה של שנת 2017. זה נראה לנו הזמן המתאים לשתף אתכם בדברים שעשינו ובכל מה שצפוי לנו בזמן הקרוב, אז במידעון הנוכחי אתם יכולים לקרוא על חודש המודעות ללקויות למידה והפרעות קשב שהתקיים באוקטובר האחרון, על הביטוח המקצועי החדש והייחודי למומחי לקויות למידה, על תעודות החבר החדשות ועל שלל פעילויות אחרות שהתקיימו לאחרונה.
ומה מחכה לנו השנה? הכנס השנתי ללקויות למידה יתקיים בעוד פחות מחודש וזו תמיד הזדמנות מעולה לפגוש את כולכם, יש לנו גם השתלמויות חדשות ומעניינות שפרטים עליהן תוכלו למצוא בהמשך וכמובן שאנחנו מתכוונים להמשיך בעבודתנו לקידום הפרופסיה ונשמח לעזרתכן ועזרתכם גם באמצעות הצטרפות לועדות השונות, וגם באמצעות הצטרפות לעמותה.
 
הכנס השנתי ללקויות למידה יתקיים ב-6.4.17 לתכנית הכנס ופרטי רישום לחצו כאן

השתלמויות עתידיות
השתלמות BRC
כחלק מסדרת ההשתלמויות החדשה שלנו לשנת 2017 אנחנו שמחים להודיע על פתיחתה של השתלמות BRC כבר בחודש מאי הקרוב. BRC הינו אבחון ממוחשב שנועד להעריך תפקודי קשב. לפרטים נוספים לחצו כאן.
 

הסכם ביטוח ומפגש בנושא ביטוח
אגד"ל וחברת הביטוח רפופורט-מדנס סוכנות לביטוח בע"מ הגיעו להסכם ביטוח ייחודי וראשון מסוגו, עבור חברי העמותה וכן עבור מאבחנים ומטפלים שאינם חברי העמותה.
על פרטי ההסכם ופרטי ההתקשרות לחברת הביטוח לחצו כאן
בתאריך 18.1.17 נערך מפגש בנושא ביטוח, בו שמעו המשתתפים את הרצאתה המרתקת של ד"ר אילנה בן-דרור שסיפרה על התביעה המשפטית שהוגשה לבית משפט השלום בחיפה וכן את מסקנותיה לגבי העבודה הקלינית, 'גבולות המקצוע' והזהירות הנדרשת בתהליך אבחון תפקודי למידה. בנוסף, הרצתה במפגש הגב' ענת רפופורט מנכ"לית החברה רפופורט-מדנס סוכנות לביטוח בע"מ על ניהול סיכונים בתחום של מאבחני ומטפלי אגד"ל ויתרונות הפוליסה לחברים.


רשמו ביומנים
יום עיון המוקדש לאבחון ולטיפול בשפה הערבית יתקיים במכללת סכנין ביום א' 30.4.17 בין השעות 10:00-15:00
 

חברות באגד״ל
רק עד 31.3.2017, חברי עמותה בשנת 2016 שמחדשים את חברותם לשנת 2017, נהנים מ- 20% הנחה.
מהרו להרשם!


עדכונים מהשטח
כנסים, הרצאות והשתלמויות לחברי אגד"ל
באפריל 2016 נערך הכנס השנתי ללקויות למידה, כל שנה מחדש אנחנו שמחים על ההשתתפות המרשימה שלכם בכנס. הכנס משמעותי גם בשל הערך המקצועי שלו וגם בשל מפגש החברים. אנחנו מחכים לראות את כולכם שוב בכנס השנתי שייערך באפריל הקרוב (לעדכונים בנושא הכנס לחצו כאן). 
אחד מתפקידי העמותה הוא לאפשר לחברים להשתלם ולהתעדכן בחידושים רלוונטיים לפרופסיה שלנו, ואכן במהלך השנה התקיימו מספר השתלמויות בנושאי מתמטיקה ואנגלית ובהמשך השנה נציע לכם השתלמויות נוספותכחלק מההתפתחות המקצועית של החברים התקיימו מפגשים ללא תשלום לחברי העמותה בתל אביב ובחיפהבמפגשים אלו שמענו מדריכה מחוזית של משרד החינוך על נושא מדיניות ההתאמות תשע"ז וכן התקיימה הרצאה מרתקת של פרופנעמה פרידמן על סוגי דיסלקסיות. 
השתתפות בוועדות הכנסת, מפגשים עם גורמים במשרד החינוך
נציגי עמותה השתתפו בוועדות הכנסת שדנו במדיניות בנושא לקויות למידה וכן נפגשו עם נציגי אגף לקויות למידה במשרד החינוך. מידע בנוגע למפגשים הללו יימסר באסיפה הכללית.
הפקת תעודות חבר לחברי העמותה

העמותה התחילה להפיק תעודות חבר שנתיות לחבריהתעודת החבר מהווה מבחינתנו תו תקן של איכותותורמת לזיהויים של החברים שלנו כאנשי מקצוע שהינם חלק מפרופסיה המחויבת לפעול על פי עקרונות אתיים מקצועיים.


חודש המודעות ללקויות למידה והפרעות קשב - אוקטובר 2016
חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לדיסלקסיה במדינות שונות והחל מהשנה אנו שואפים להפוך אותו לחודש המודעות ללקויות למידה והפרעת קשב גם במדינת ישראל!
במהלך החודש העמותה פעלה במספר מישורים, אשר מטרתם העיקרית היתה העלאת המודעות ללקויות למידה והפרעת קשב בציבור והעלאת המודעות לפרופסיה של מומחי לקויות למידה. במהלך החודש התקיימו ארבע פעילויות עיקריות:
  1. פרסום פוסטים בפייסבוק בנושא לקויות למידה והפרעות קשב (מעל 20,000 איש נחשפו לפוסטים אלו).
  2. קיום ערב מומחים אינטרנטי בנושא לקויות למידה והפרעות קשב, הערב היה מוצלח מאוד וקיבלנו תגובות חיוביות רבות. לקריאה לחצו כאן.
  3. קיום מספר סדנאות לטיפול באמנות עבור ילדים עם לקויות למידה הלומדים בבית אקשטיין וכן עבור ילדים מבתי ספר ללקויות למידה באור יהודה.  
ביצוע אבחונים בהתנדבות לילדים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות. עמותת אגד"ל רואה חשיבות לפעול ברמה החברתית ולקדם אוכלוסיות מתקשות בחברה. בעזרתכם הנדיבה פעילות זו יצאה לדרך וכ- 20 מאבחנים ביצעו אבחונים לילדים משכבות מוחלשות. בהזדמנות זו, אנו רוצים לציין ולהודות לאותם מאבחנים ומאבחנות שבחרו להתנדב ולבצע אבחון ללא תשלום עבור אותם ילדים.


פעילויות נוספות של העמותה
מידע נוסף יימסר באסיפה הכללית שתתקיים בתאריך 6/4/17
 
 
 
דף הבית טלפוןפייסבוק