מידעון נובמבר 2014

 
עמותת אגד"ל
האגודה הישראלית של מומחים ללקויות למידה (ע"ר 580588259)
 
 
עלון חודש נובמבר, 2014
עורכות: דר' שני קחטה, שירה שתיל, דר' היילי ויגלט-מרום
תוכן:
 1. דברי פתיחה ועדכון לגבי פעילות העמותה
 2. חודש אוקטובר – חודש המודעות לדיסלקסיה
 3. כנסים קרובים בתחום לקויות הלמידה
 4. הודעות שוטפות
 5. באנו להשפיע  
 
 1. דברי פתיחה ועדכון לגבי פעילות העמותה
במהלך החודשים האחרונים נציגי העמותה ממשיכים בפעילות השוטפת במטרה ליצור עמותה העומדת בחוקי רשם העמותות ומשרתת את חבריה במספר מישורים:
 
גיבוש תקנון העמותה: בימים אלה פועל הועד המנהל לגיבוש תקנון העמותה. על מנת שכל החברים המעוניינים יהיו מעורבים ופעילים בגיבוש התקנון. כל חברי העמותה יוזמנו לקרוא את המסמך שנכתב ולהביע את עמדתם בסוגיות העולות בו. באסיפה הכללית הבאה יצביעו כל החברים הרשומים על התקנון לצורך אישורו הסופי.
 
שיתוף פעולה עם היועצות החינוכית: לאור מחאת היועצות, הקוראות, כמונו, לשינוי במדיניות משרד החינוך בסוגיית האבחון והטיפול בלקויות למידה, החלטנו על שיתוף פעולה בינינו, שהניב מכתב משותף שנשלח לראשי משרד החינוך, התאגדות המנהלים והתאגדות ההורים.  המכתב פורסם באתר האינטרנט של אגד"ל וניתן לקרוא אותו בקישור:
 • /מכתב-יועצות-חינוכיות-ואגדל.htm. אנו מברכים על שיתוף הפעולה ומאמינים כי מציאת שותפים מקצועיים לקידום הטיפול בלקויות למידה במדינת ישראל הוא הכרחי לקידום מטרות העמותה.
 
תגובות לתכנית "אבחונים בהפרעה" ששודרה בערוץ 2: בעקבות שידור התכנית "אבחונים בהפרעה" כתבנו תגובה ראשונית לכתבה, אותה פרסמנו בקבוצות הפייסבוק, באתר אגד"ל וכן בדף הפייסבוק של הזכיינית "רשת". במקביל כתבנו מכתב תלונה לנציב פניות הציבור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו על פגיעה בשמם הטוב ובפרנסתם של המומחים ללקויות למידה ועל הפגיעה בציבור בעלי לקויות הלמידה והפרעות הקשב בעקבות התכנית. המכתב נשלח גם לגב' שרון כידון, לעורכת התכנית, לאחראי התוכן של "רשת" וכן ליו"ר מועצת העיתונות, כבוד השופטת בדימוס דליה דורנר. בעקבות התגובה שנקבל נשקול את המשך צעדינו. המכתב פורסם באתר אגד"ל וניתן לקוראו בקישור:
http://egdal.org.il/%D7%9E%D7%9B%D7%AA%D7%91-%D7%AA%D7%9C%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%A2%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%91%D7%97%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A2%D7%94.htm#
 
אתר העמותה: אתר העמותה כבר פעיל בכתובת www.egdal.org.il בניהולה המסור והמקצועי של הילי איידלין-לוי. כל העדכונים לגבי פעילות העמותה, פרסומים של העמותה, הצעות לרכישת כלי אבחון והצעות עבודה מתעדכנים באתר באופן שוטף, ויאפשרו לכם מעקב אחר ההתפתחויות בתחום.
כמו כן האתר כולל את "לוח המומחים של אגד"ל" המאפשר לכל אחד מחברי העמותה לפרסם את עצמו ואת תחום ההתמחות שלו. אנו רואים חשיבות גדולה ליצירת לוח מומחים רחב ככל האפשר במטרה לאפשר להורים מכל רחבי הארץ להיחשף למומחים ללקויות למידה ולהיעזר בשירותיכם.
בימים אלה נוסף לאתר פורום, שבו ניתן להתייעץ ולדון בסוגיות הרלוונטיות בתחום לקויות הלמידה, כל חברי העמותה מוזמנים/ות לקחת חלק פעיל בפורום. 
 
פעילות ברשתות החברתיות: העמותה מנהלת שתי קבוצות פייסבוק: האחת "ארגון מומחים ללקויות למידה" פתוחה לכולם שאמורה לספק מידע לציבור הרחב, כולל הורים, מורים, אנשי מקצוע אחרים וכיו"ב., והשנייה "חברי אגד"ל – האגודה הישראלית של מומחים ללקויות למידה" שהיא קבוצה סגורה לחברים בלבד בה ניתן לקיים דיונים שאינם מיועדים לעיניים של הציבור הרחב, כמו גם להתעדכן במשרות חדשות ובהטבות הניתנות לחברים בלבד (כמו רכישה מוזלת של כלי אבחון). הינכם מוזמנים להצטרף לדיונים הערים בשתי הקבוצות.
"ארגון מומחים ללקויות למידה"  https://www.facebook.com/groups/egdal/
"חברי אגד"ל- האגודה הישראלית של מומחים ללקויות למידה"
https://www.facebook.com/groups/634451146670653/
 
פעילות וועדות העמותה:
 • פעילות ועדת הכנסת
הקיץ האחרון בכנסת היה עמוס פעילות בנושא לקויות הלמידה. התקיימו ארבע ועדות חשובות בתחום לקויות למידה, בהן נכחו נציגים שלנו במטרה להשפיע על הפעילות הפרלמנטרית.
מצורפים קישורים לדוחות הועדות בסוגיות השונות. ניתן להוריד את הפרוטוקול לפי התאריך או שם הדיון.
14.7  - הועדה לזכויות הילד - דיון בנושא אבחונים לילדים בגן ובבתי הספר היסודיים
15.7 – ועדת החינוך, התרבות והספורט - הצעת חוק זכויות תלמידים עם לקות למידה במוסדות על-תיכוניים

23.7 – ועדת החינוך התרבות והספורט – מעקב אחרי דו"ח דורנר, חוק החינוך המיוחד
28.7 – ועדת החינוך, התרבות והספורט –התאמות ודרכי היבחנות בבחינות לתלמידים לקויי למידה
 למידע נוסף: 
https://knesset.gov.il/protocols/heb/protocol_search.aspx?comID=25
 
 • פעילות ועדת שילוב הפרופסיה במשרד החינוך: בחודש אוגוסט נערכה פגישה בגבעת עדה (תודה לדפנה שחר על האירוח), אליה הגיעו כ-20 משתתפות. עיקר הדיון  עסק בדרכי השתלבות אפשריות במשרד החינוך ובצורך בהגדרת תפקידו של המומחה ללקויות למידה בתוך מערכת החינוך. במפגש התקבלו מספר החלטות אופרטיביות, ביניהן: למידה על תכניות התערבות שונות הקיימות כיום בבתי הספר ומיפויין; הגדרת תפקידנו במערכת (בשונה מתפקידים אחרים); ניסוח חזון ובניית התפקיד כפי שאנו רואים אותו; יצירת קשר עם אנשי מקצוע שונים בביה"ס לצורך בירור צרכיהם ושמיעת דעתם בקשר לתפקיד מומחה לקויות הלמידה.
 
 1. חודש אוקטובר – חודש המודעות לדיסלקסיה
חודש אוקטובר שזה עתה הסתיים לו, היה החודש הבינלאומי לדיסקלסיה.
האינטרנט והפייסבוק היו מלאים במידע זמין ורלוונטי לכל מי שמתעניין בתחום הקריאה. מצורפות כמה קבוצות פייסבוק פעילות וכמה קישורים שעשויים לעניין אתכם.
בפייסבוק: Dyslexia awareness month
http://www.interdys.org/DyslexiaAwarenessMonth2012.htm​
וגם באתר pinterest מאגר קישורים רלוונטי:
http://www.pinterest.com/kentonlibrary/october-is-dyslexia-awareness-month/​
 
 1. כנסים קרובים בתחום לקויות הלמידה
כנס בנושא הנוירולוגיה של הילד.
https://www.szmc.org.il/%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%99%D7%9423%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%99%D7%94%D7%A9%D7%9C%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%93/tabid/2583/Default.aspx​
 
כנס בנושא הפרעות קשב של המרכז האקדמי פרס בשיתוף ניצן

http://www.pac.ac.il/?CategoryID=349&ArticleID=4298&dbsAuthToken​

IDA annual conference
http://www.interdys.org/AnnualConference.htm 
 
 1. הודעת שוטפות
רשם העמותות מחייב כל עמותה לנהל ספר חברים מסודר בו נרשמים שמות החברים, תעודות הזהות, כתובות ומספרי טלפון. העמותה מחויבת לעדכן ולמסור מידע לכל חבריה בדבר התנהלותה וכן לעדכן ולהזמין את חבריה בדבר אירועים שהעמותה מקיימת כאספות כלליות או כנסים. חברי אגד"ל ששילמו את דמי החבר, אנא היכנסו והירשמו במהירות בקובץ הבא: 
https://docs.google.com/forms/d/1WMWf7596x02xW0k4kzfNZ_foI4MtbARNJ9-OeM8KC-M/viewform?usp=send_form
 
 
 1.  באנו להשפיע:  גיוס חברים לפעילות העמותה
פיתוח ועדת יחסי ציבור. לאור המודעות הרבה בכלי התקשורת בימים האחרונים לסוגיות חינוכיות בכלל ולסוגיית לקויי הלמידה בפרט, חשוב שנציג את פעילותנו ועמדותינו בכלי התקשורת הכתובה והמשודרת. לפיכך בימים הקרובים יול גיוס אינטנסיבי לועדת יחסי הציבור של העמותה. המתגייסים ייהנו מהיכרות פנימית עם עולם התקשורת בישראל.
אם אתם:
כותבים רהוטים - לכתיבת בלוגים, מעורבות בפורומים ובקבוצות ברשת וכתיבת מסמכים.
אנשים עם פלפל, מוטיבציה ויכולת התנסחות בעל פה (ADHD יתרון) - ליצירת קשרים עם גורמים שונים בערוצי התקשורת.
      מכירים אנשי תקשורת ויכולים לחבר את חברי העמותה אליהם צרו קשר עם כל אחד  
      מחברי הועד המנהל או פנו למייל העמותה ld.org2014@gmail.com
 
 

טלפון: 04-6576216    כתובת מייל: ld.org2014@gmail.com       אתר אינטרנט: www.egdal.org.il

 
 
 
 
דף הבית טלפוןפייסבוק