מידעון דצמבר 2014

 
עמותת אגד"ל
האגודה הישראלית של מומחים ללקויות למידה (ע"ר 580588259)
 
עלון חודש דצמבר 2014
חג שמח!!!

אנו שמחים להציג בפניכם את עלון החודש. כפי שתראו, החודש פעילותנו התרחבה עד מאוד. קריאה מהנה!
עורכות: שירה שתיל, דר' היילי ווייגלט מרום
גרפיקה והעלאה לאתר: הילי איידלין - לוי

תוכן:
1.עדכון חודשי על פעילות העמותה  
2.כנסים שעשויים לעניין אתכם
3.חומרי עזר
4.הודעות שוטפות
 1. באנו בכדי להשפיע: המשך גיוס חברים לפעילות העמותה
 
 1. עדכון חודשי על פעילות העמותה
החודש היה עמוס וגדוש פעילות של חברי הוועד המנהל וועדות שונות הפועלות במסגרתו. התקופה היא תקופה של סערה ושינוי במערכת החינוכית והפוליטית הכללית, שטרם ברור מה יביאו איתם.
 
ד"ר מיכל שכטר-לרנר, חברת הוועד המנהל וראש ועדת התקשורת, התראיינה לתכניתם של לונדון וקירשנבאום בערוץ 10, ענתה לשאלות לגבי לקויות למידה ולגבי הרפורמה במשרד החינוך. למי שלא הספיק לצפות, ניתן לצפות בראיון בקישור הבא:

ראיון עם ד"ר שכטר- לרנר

כמו כן, שמחנו להתארח בכנס חירום של ועד הפעולה של היועצות החינוכיות באוניברסיטת תל-אביב, שם הצגנו בפני היועצות את אגד"ל ותפיסתנו בנוגע לתפקיד המומחה ללקויות למידה בביה"ס (כפי שגובש בפגישות האזוריות שקיימה אגד"ל לחבריה במהלך החודש הקודם). בכנס זכינו לתגובות תמיכה והסכמה.
 
פעילות וועדות העמותה:
 • ועדת  התקשורת (יו"ר ד"ר מיכל שכטר-לרנר): החודש התקיימה פגישה ראשונה של ועדת התקשורת באוניברסיטת תל-אביב. בישיבה הוצגו הפעולות שננקטו עד כה על מנת לקדם את מעמדם של המומחים ללקויות למידה  הן בקרב הציבור הכללי והן בקרב מקבלי ההחלטות. התקבלו מספר החלטות, ביניהן קידום העמותה בקרב ההורים באמצעים שונים, קידום העמותה במדייה הכתובה, נקיטת אמצעים שונים למיתוג העמותה.
 • ועדת שילוב הפרופסיה במשרד החינוך (יו"ר טל איש- שלום): החודש התקיימה פגישה עם ראשי האגף לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז. לפגישה קדמו שלוש פגישות הכנה באזורי הארץ השונים (חיפה, תל-אביב וירושלים) עם חברי אגד"ל העוסקים בתפקידים שונים במערכת החינוך. ההיענות מצד החברים הייתה מבורכת, למדנו הרבה מהפגישות וגיבשנו עמדה לקראת הפגישה. חברי אגד"ל המעוניינים לעיין בסיכום הישיבה שהתקיימה במשרד החינוך, מוזמנים לפנות למייל האגודה.
 
 • בנוסף, חברי הועד המנהל וחברים נוספים ממשיכים את עבודת השטח, בעיקר בקרב גורמים שונים במערכת החינוך ובכנסת.
 •  מאגר מחקרים פרופסיונאלי (מרכזת, ד"ר היילי וייגלט-מרום): בימים אלה נבנה מאגר הכולל תקצירים של עבודות מחקר שונות (עבודות סמינריון מחקריות, תזות, עבודות דוקטורט) שנערכו על ידי חברי האגודה. המאגר יהיה פתוח רק לחברים ששילמו דמי חברות. לפרטים נוספים.
 
 1. כנסים שעשויים לעניין
 
 • רשמו ביומן: הכנס השישי השנתי בליקויי למידה, המכללה האקדמית גליל מערבי, 15.1.2015. פרטים
        נוספים בהמשך.
 
 1. חומרי עזר
מדור זה נפתח על מנת להציג בפניכם חומרים העשויים לשמש אתכם בעבודתכם.  אם יש לכם רעיונות נוספים, נשמח שתשתפו אותנו. והפעם, לינקים לסרטונים הממחישים מהן לקויות למידה.
 
ולמי שלא מכיר, לעיתים סרטונים ביוטיוב אינם מופיעים עם כתוביות, אך הם קיימים וניתן להוסיפם על ידי לחיצה בפקודת הכתוביות, ראה סימון לבן באיור

   ניתן גם להוסיף כתוביות לסרטונים שאתם עורכים   https://www.youtube.com/watch?v=XbYPPpms75k
                       
 1. הודעות שוטפות
רשם העמותות מחייב כל עמותה לנהל ספר חברים מסודר בו נרשמים שמות החברים, תעודות הזהות, כתובות ומספרי טלפון. העמותה מחויבת לעדכן ולמסור מידע לכל חבריה בדבר התנהלותה וכן לעדכן ולהזמין את חבריה בדבר אירועים שהעמותה מקיימת כאספות כלליות או כנסים. חברי אגד"ל ששילמו את דמי החבר, אנא היכנסו והירשמו במהירות בקובץ הבא:
https://docs.google.com/forms/d/1WMWf7596x02xW0k4kzfNZ_foI4MtbARNJ9-OeM8KC-M/viewform
 
 1. באנו להשפיע:  המשך גיוס חברים לפעילות העמותה
 • ועדת תקשורת ויחסי ציבור זקוקה להמשך תמיכתכם והתנדבותכם. כל מי שרוצה להיות פעיל, לייעץ ולהשפיע אנא צרו קשר עם ד"ר מיכל שכטר-לרנר במייל  lermichal@gmail.com
       אנחנו מחפשים חברי אגודה שיכתבו בלוגים, יסייעו בכתיבת מכתבים, יגיבו בפייסבוק, ייצרו קשרים עם   
        התקשורת. זה הזמן שלנו להשפיע על דעת הקהל !!!
 
 • לאור השינויים החלים בתקופה האחרונה, מצאנו לנכון לארגן מפגש של חברי אגד"ל העובדים באופן פרטי, על מנת לגבש דרכי פעולה משותפות.
  בקישור הבא מצורף קובץ להרשמה למפגש (מקום ותאריך טרם נקבעו, מדובר בהצהרת כוונות):
  https://docs.google.com/…/125N9zx3pOhYcgBfQflAAii…/viewform…
 • התחלנו ליצור שיתופי פעולה עם עמותות שונות לצורך קידום מעמדנו וכן לצורך סיוע לאוכלוסיות נזקקות. המעוניינים להשתלב בפעילות חשובה זו מוזמנים לפנות ללאורה קוקיאר במייל LauraC@wgalil.ac.il
 
טלפון: 04-6576216    כתובת מייל: ld.org2014@gmail.com      אתר אינטרנט: www.egdal.org.il
 
 
 
דף הבית טלפוןפייסבוק